Nebezpečí na kočky číhá i v bytech....

Ve volné přírodě číhá na kočku nebezpečí takřka na každém kroku. Ale jak je tomu u koček chovaných v bytě? I zde jim hrozí nebezpečí.

Jedním z nich je pootevřené okno typu ,,ventilačka". I kočka žijící pouze v bytě se zajímá o život a dění venku, mimo bezpečí domova, zvláště když začne jaro a sluníčko láká svými paprsky k vyhřívání kožíšku a jiným hrátkám. Neumí vyhodnotit úskalí takto otevřeného okna. Při pokusu o proskočení škvírou se jí to ve většině případů nepodaří a ve snaze dostat se ze sevření, se vlastní vahou dostává níž a níž. Pokud není přítomen nikdo, kdo by zasáhl a kočce pomohl, je odsouzena k velkému utrpení. Buď se zaklesne za přední nebo zadní končetiny a tím jí hrozí ochrnutí a nebo v nejhorším případě zůstane viset za krk a dojde ke smrti udušením.

Dalším nebezpečím pro kočky je procházení se po parapetu dokořán otevřeného okna nebo po nezasíťovaném balkonu. V tomto případě hrozí těžké úrazy nebo přímo úmrtí způsobené pádem. Uvědomte si! Kočky neumějí létat a že mají devět životů.......mýtus, pověra.

Mějte na paměti, že kočka je jako dítě – zvídavá a všetečná. Je na nás, lidech, abychom v našich domovech vytvořili pro kočku prostředí, kde bude nejen šťastná a spokojená, ale také v bezpečí.