Pozdrav od Harryho a jeho paničky

Dobrý den,

Harry je zatím u nás jen pár dní, ale vypadá to, že si docela zvykl. Hned první den se pustil do průzkumu a žádná místnost nebo kočičí schovka mu nezůstala utajena. A vypadalo to, že konečně někdo začne využívat škrabadlo, které už měsíce jen tak stojí v koutě, ale nakonec se spíše uchyluje do křesílek, na židle a do postelí. První noc strávil v pelíšku na okně, ale druhou noc už se neostýchal spát se mnou v posteli.

Od začátku se u nás prostě chová jako doma, což poněkud vyvádí z míry naši kočku (té říkáme Kotě), která se na nového vetřelce dívala poněkud nevraživě. Vždy zasyčela a utekla a dávala nám najevo, jak jsme ji strašně urazili, když jsme si dovolili jí něco takového přivést do domu. Navíc je mladej docela drzoun a bez zaváhání si vyzkoušel všechna kočičí útočiště a pelíšky, které mohl, takže nedotčen kočce už zůstal už jen pelíšek na skříni, kam Harry nedoskočí. V posledních dvou, třech dnech už to vypadá, že se Kotě s jeho přítomností docela smířila a začíná se s ním seznamovat, v čemž je samozřejmě podporujeme. Sem tam ještě jeden nebo druhý zasyčí, zavrčí a kočka ho zkouší trochu fackovat, ale vypadá to, že postupují správným směrem. Stejně bydlí v jednom pokoji, tak nemají moc na vybranou, jestli nechtějí uprostřed udělat čáru a rozdělit ho na půl. Harry na psy ještě syčí, ale když dostane pamlsek, klidně je vedle sebe snese. Oni k němu od začátku přistupují spíš zvědavě než nepřátelsky a berou ho docela v pohodě.

Je vážně mazel, sotva ho někdo vezme do náruče, už vrní. Mazlí se, když má náladu olizuje vše v dosahu, spí na nás, lísá se a nechá se nosit a leží jak mimino a vůbec je prostě přítulný. Co se ovšem ukázalo jako nepravdivé, je tvrzení, že nekouše a neškrábe. Rád loví prstíky nebo vlasy a i když je jemnější než naše „stará“ kočka, stejně si sem tam zahryzne do něčí ruky.

Mimo jiné byl přejmenován na Harry Jamie a navíc dostal ještě kupu přezdívek jako Myška, Herinek, Hopík a Hopsálek, Lumpík, Vrnidlo a podobně. Neslyší na nic, ale minimálně na pobídku Na, tady! se určitě naučí rychle. Bez skrupulí se s ostatními zvířaty dobývá na salám, piškoty a má rád tyčinky i granule, jen masa nejí moc.

Celkově bych řekla, že se mu daří a sbližování s ostatními postupuje dobře. Sice neumí mluvit, ale jinak by určitě řekl, abych Vás pozdravovala.

S pozdravem Kateřina Sadecká

V pelíšku na okně Na průzkumu v posteli Se Zorrem Bližší seznamování Kotě a Harry, blíž a blíž Společné krmení Ustele si všude